Ćwicz razem ze mną spokój wewnętrzny

with Brak komentarzy

Czy spokój wewnętrzny można wyćwiczyć? Oczywiście. To taki sam trening jak nauka gry na instrumencie. Gimnastyka duszy. Instrumentem jest Twoja głowa, a palcami – zmysły.

Jak często dbasz o swoje zęby? Każdego dnia przeznaczasz na ich szorowanie co najmniej kilkanaście minut. Co jakiś czas ważna jest też wizyta u stomatologa. Dlaczego? Bo to wpływa na Twoje zdrowie.  (Po co nieboszczykowi zdrowe zęby?)

Z nastaniem wiosny przesadzasz kwiaty doniczkowe do świeżej ziemi, bez tego zabiegu szybko zestarzeją się i umrą – dlaczego? bo potrzebują bogatej gleby aby żyć. (Po co uschniętemu badylowi nowa ziemia?)

  • Ile czasu w ciągu dnia przeznaczasz na „czyszczenie” swoich myśli?
  • Ile razy do roku zatrzymujesz się w biegu tylko po to, żeby odpowiedzieć sobie na najistotniejsze pytania? (Przecież właśnie to najbardziej wpływa na Twoje zdrowie i otoczenie)
Wiosna odradza, ale tylko tych którzy tego chcą.

Kilka lat temu, zdecydowałam się na konkretne, skuteczne zmiany w życiu. Dla zdrowia, dla siebie, moich bliskich i dalszych.
Później zebrałam moje najcenniejsze doświadczenia w drodze do lepszego samopoczucia, ubrałam w słowa i przełożyłam na projekt audio. Opowiedziałam o sposobach do uzyskania równowagi i spokoju wewnętrznego, które dla mnie, osobiście stały się najbardziej skuteczne.

W końcu namówiono mnie, aby dać możliwość poznania tych sposobów szerszemu gronu osób. Zgodziłam się bez wahania.

Wielu twierdzi, że na smutki najlepsza jest czekolada. Tak, udowodniono naukowo, że substancje w niej zawarte polepszają nastrój. Zdecydowanie lepsze są jednak bardzo ostre przyprawy, gdyż podnoszą samopoczucie bez powiększania przy okazji pośladków i brzuchów konsumentów. Z kolei zupełnie najlepszy jest kurs Izy. Nie tuczy, nie pali przełyku, nie działa tylko chwilowo. Pozwala na osiągnięcie spokojnego ducha w trudnej, nieidealnej, niewymarzonej rzeczywistości. Pokazuje jak być szczęśliwym dzięki i pomimo tego co się wokół dzieje. Nie jest to wykład jakiegoś, znanego większości tylko z nazwiska, psychologa teoretyka, który nie łatwo zastosować do życia. Wręcz przeciwnie, emanuje swoją rzeczywistością. Nie pozwala oprzeć się wrażeniu, że autor sam przeszedł drogę, o której mówi, a teraz robi to ponownie z tobą. To na mnie (zapracowaną mamę) zadziałało właśnie najbardziej, że wiem, iż ktoś się po prostu nie wymądrza, ale zwraca się do mnie radosna kobieta, emanująca ciepłem i życzliwością, która żyje wg polecanych przez siebie zasad. Iza zdołała odkryć w życiu coś, co każdy z nas może odnaleźć, lecz niestety niektórym, np.: mnie, przychodzi to trudniej i zajmuje więcej czasu. Jej słowa i postawę odbieram tak, iż uczyniła swoją misją ułatwienie sprawy innym, aby nie szukali szczęścia całe życie, tylko zobaczyli je już, teraz. Pomaga otworzyć siebie na siebie. Daje moc!
Emilia Dąbrowska

Ćwicz ze mną

Z wielką radością przedstawiam Ci mój kurs on-line OD WRAŻLIWEGO UCHA DO SPOKOJNEGO DUCHA, dzięki któremu masz szansę zmienić swoje postrzeganie świata, wpłynąć na decyzje i działania tak, aby służyły Twojemu zdrowiu. To tylko i AŻ 10 kroków. Warto je zrobić. Tak jak mycie zębów i przesadzanie kwiatów. Tak jak granie na instrumencie: warto zacząć ćwiczyć, żeby grać najpiękniejszą melodię swojego życia już teraz.