WESOŁA WYLICZANKA - moja autorska płyta dla dzieci i nie tylko ...

Posłuchaj co między innymi znajdziesz na mojej płycie.

Przedstawiam wam moją autorską płytę – WESOŁA WYLICZANKA. Piosenki dla dzieci, idealne do wspólnego śpiewania oraz grania! Płyta jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Carla Orffa w Warszawie

Kto za tym stoi

Izabela Bielicka – z wykształcenia magister sztuki, muzyk z dwudziestoletnim doświadczeniem pedagogicznym, prowadząca zajęcia rytmiczno-umuzykalniające                        w przedszkolach, oraz zajęcia wokalne i nauki gry na instrumentach klawiszowych.
Od zawsze motywowała ludzi do działania – w ten sposób namówiła koleżankę z pracy – Elżbietę Chmielewską do pisania tekstów, aby pisać autorskie piosenki na zajęcia         z rytmiki w przedszkolach. Piosenki bardzo się podobały nie tylko dzieciom, ale również nauczycielom i bliskim dzieci. Nakłoniona przez słuchaczy, wybrała kilkanaście z piosenek   i przygotowała dzieci do nagrania w studio.
Tak powstała płyta „Wesoła wyliczanka”.

Nauczycielu

Teraz możesz kupić dla swojego przedszkola lub szkoły, w której pracujesz 16 piosenek wpisujących się w kalendarz tematyki zajęć (jesienne, o swoim mieście, zimowe, na święta dziadków i rodziców, a także idealne do zabaw przy muzyce)

Piosenki są dostosowane do potrzeb i możliwości najmłodszych, a treści zawarte w piosenkach są łatwo przyswajalne.

Wpadające w ucho melodie i proste teksty są gwarantem dobrej zabawy.

Nuty do wszystkich utworów - teraz Ty możesz grać, a dziecko śpiewać!

NOWOŚĆ: teraz możesz również samodzielnie zagrać każdą z piosenek. Jeśli zaznaczysz opcje z nutami zanim dotrze przesyłka z płytą, po wpłynięciu pieniędzy na nasze konto wyślemy Ci mailem  plik pdf z nutami (prymki plus akordy) do wszystkich 16 piosenek.

 

Płyta jest realizacją marzeń i pomysłów autorek: Izabeli Bielickiej oraz Elżbiety Chmielewskiej
Jest skierowana przede wszystkim do dzieci, ale wiemy również, że od 10 lat, jako pomoc dydaktyczna zyskała wielki szacunek wśród nauczycieli przedszkoli i klas I-III. Mamy też nadzieję, że uprzyjemni czas wszystkim bliskim naszych milusińskich a więc rodzicom i dziadkom.

W nagraniu płyty wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr16 im. Kornela Makuszyńskiego w Toruniu: Klarcia (4l.) i Tereska (6l.) Danielewskie, Hania Mielcarek (5l.), Basia Jankowska (6l.), Ola Rygielska (6l.), Damian Hirt (6l.) oraz Karol de Tillier (6l.)

Zobacz opinie o płycie

„Płyta WESOŁA WYLICZANKA od pierwszego utworu urzeka swoim pogodnym nastrojem. Tematyka piosenek jest bliska dzieciom, dostosowana do wieku i poziomu młodych solistów. Słychać, że wszyscy wykonawcy wiedzą o czym śpiewają, a śpiewają z dużym wdziękiem i swobodą. Z przyjemnością słucha się ładnych, dobrze brzmiących i niezmanierowanych głosów dziecięcych. Na pochwałę zasługuje również świetnia dykcja małych wokalistów. Z pewnością jest to zasługa ich muzycznych talentów, ale także osób które te muzyczne diamenciki oszlifowały i wydobyły na światło dzienne. Gratuluję autorkom."
Iza Wałaszewska - Prezes Polskiego Towarzystwa Carla Orffa w Warszawie
„”...to moim zdaniem strzał w dziesiątkę... Treści zawarte w piosenkach I. Bielickiej i E. Chmielewskiej są łatwo przyswajalne, rytmiczne, żywe i wesołe. Gwarantuje to łatwość w opanowaniu pamięciowym tekstów, a nieskomplikowana i harminijna warstwa muzyczna powoduje, że chce się ich słuchać kolejny raz. Wpadające w ucho melodie i proste teksty są gwarantem dobrej zabawy dla najmłodszych.”
Jacek Beszczyński – autor wielu piosenek dla dzieci, redaktor radiowy i prasowy
„... już od pierwszego utworu jesteśmy wciągnięci do wspólnego śpiewania, uczestniczymy w zabawie, gdyż są to tak melodyjne piosenki, że nie sposób powstrzymać się od śpiewania chociażby refrenu... Należy podkreślić, że wśród wielu pojawiających się nowych dziecięcych piosenek, te wyróżnia nie tylko doskonały tekst i muzyka, ale również przystosowanie tonacji, ambitusu melodii do możliwosci dziecka. a to naprawdę nie zawsze się zdarza. I co istotne, są to piosenki proste, melodyjne, po prostu dziecięce. Jestem pewna, że płyta ta będzie służyc pomocą wielu nauczycielom przedszkoli i szkół."
Aleksandra Kwiatkowska - nauczyciel muzyki w szkole podstawowej i gimnazjum, prowadzi od wielu lat zajęcia rytmiczno-umuzykalniajace w przedszkolach
„...to godny polecenia materiał muzyczny... Prezentowane piosenki dostosowane są do potrzeb i możliwości najmłodszych słuchaczy i z pewnością zainteresują nie tylko dzieci, ale ich rodziców oraz osoby zajmujące się edukacją muzyczną dzieci.”
Elżbieta Szczypińska – autorka wielu piosenek dla dzieci, twórca „Małej Rewii”
„Z przyjemnością wysłuchałam piosenek dla dzieci autorstwa Pani Izabeli Bielickiej oraz Pani Elżbiety Chmielewskiej. Jest to muzyka łatwa do zapamiętania, prosta, o ciekawej i nieskomplikowanej linii melodycznej. Brzmi świeżo, jest starannie opracowana i wykonana przez dzieci w sposób bezpretensjonalny. Sporo dzieci z Torunia (i nie tylko) już je zna i śpiewa.”
Magdalena Cynk – kompozytor, recenzent
"Z czystym sumieniem stwierdzam, że płyta "Wesoła wyliczanka" jest jedną z nielicznych z repertuaru dziecięcego dostosowaną pod względem muzycznym i tekstowym do możliwości dzieci. Ponadto repertuar jest idealnie dostosowany do tematyki kalendarza przedszkolnego. Gorąco polecam"
Monika Adamowicz - właścicielka Szkoły Muzycznej YAMAHA NEW ART